Blog,  Lov Kapra

Jarný lov kapra na rieke 3. časť

Po niekoľkých pomerne úspešných návštevách rieky, sme sa rozhodli skúsiť dlhší lov cez víkend a stráviť noc na brehu. Preto, okrem tradičnej výbavy  balíme aj teplejšie oblečenie, čelovky, viac krmenia a nejakú tú horalku :D.

Noc býva na úlovky úspešnejšia a rána ešte viac.Keď je pri vode ešte kľud, ryby, hlavne tie väčšie navštevujú príbrežné partie rieky častejšie a s väčšou dôverou. Práve tam umiestňujeme väčšinu naších montáži. Vyžaduje si to byť na brehu potichu. Pri čistej vode je tiež vhodné zvážiť umiestnenie prútov ďalej od lovneho miesta poprípade sa vyhnúť špičkám nad hladinou. Jedna montáž smeruje viac do stredu koryta. Kŕmime zmesou kukurice, halibut peliet a rozdrvených boilies. Počasie je priaznivé až na pomerne silný nárazový vietor.

Prvá noc

Niekoľko hodín nemáme ani záber.Po predchádzajúcich vychádzkach sme trochu prekvapení. No okolo ôsmej večer prichádza prvý záber, ako inak na Mirovu udicu. Práve na tú montáž ktorá bola nahodena v koryte. Boilies s príchuťou mango zachutila kaprovi ktorý si to v momente namieril do spleti konarov pri protiľahlom brehu a s nadväzcom spravil rýchly proces.

Dokrmujeme pár lopatkami kukurice a niekoľkými guličkami boilies. Prehadzujem svoj feeder trocha nižšie. Prejde ani nie 20 minút a špička sa nachádza v pravom uhle. Signalizátor, v mojom prípade teda cievka navijaka dáva hneď najavo záber.  Zasekávam a po chviľke zdolávam dlhého šupináča s chvostou plutvou ako kormidlo.

 

jarny lov kapra

Prvá ryba na brehu, no pre tento deň aj posledná, o polnoci vyťahujeme udice z vody a ideme si zdriemnuť do auta. Budiky nastavujeme na  4tu ráno a „pohodlne“ sa naťahujeme v aute. 4 hodiny asi nikdy netrvali tak krátko ako túto noc, toľko čo zavriem oči a odídem „niekam“, ma budík vytrháva zo sladkého spánku. No nič, treba zapísať nový deň a nahodiť pruty. V aute ryby predsa nechytíme.

Trocha dokrmujeme , na obzore už vidno červenú žiaru. Slnko sa už derie ponad pole na druhej strane rieky.

Nastavujem časozber z ktorého nakoniec nič nebolo, proces totiž prerušil náhly záber na jeden z mirových prutov.Jarný priam magický kapor sa ocitá s prvými lúčmi slnka na podložke.

 

jarny lov kapra

 

jarny lov kapra

Obdivujeme krásne stavaného šupináča v magické ráno so slnkom v chrbte .

Po pustení , si trocha driemem na stoličke a vtom sa opäť ozve signalizátor , po záseku ryba tiahne dosť razantne dole prúdom.Vyťahujem môj feeder aby nezavadzal tomuto parníku, presúvame sa niekoľko metrov nižšie za rybou , zdolávanie trvá niekoľko minút , na hladinu sa mu veľmi nechce. No podarí sa ho mirovi presvedčiť a ja podoberám ešte väčšieho a taktiež najväčšieho kapra z rieky túto jar. Zachutila mu 20ka s prichúťou broskyňa mango.

 

jarny lov kapra jarny lov kapra

To ráno už nemáme žiadny záber, tak balíme a utekáme na nedeľný obed :D.

Druhá noc

O týždeň sme pri vode znova.Večer sa nesie v kľudnej atmosfére, žiaľ bez záberu. Na rozdiel od minulého týždňa aj vietor ustal a my si vychutnávame jasnú bezveternú noc.  Hlad zahnávame v pahrebe pripravenou živanskou.  Keď tu zrazu, z temnoty zažiari svetlo Mirovho „flajzara“. Prvý nočný kaprík sezóny je na podložke.

 

jarny lov kapra

Keďže už zabral tesne pred polnocou, pruty vyberáme z vody. Ráno tento krát mám záber na feeder ja, kaprík mi dáva zabrať, no po chvíľke vyťahujem na breh môjho najväčšieho kapra vôbec. Žiadna obluda, ale na takúto riečku pre mňa veľmi vzácny úlovok :).

jarny lov kapra

Týmto takisto ukončujem aj trilógiu o našom jarnom love kaprov na malej riečke. Ak by ste chceli nasať atmosféru z lovu aj prostredníctvom videa, určite nevynechajte aj náš YouTube kanál.

Video z jarného lovu môžete nájsť tu. 🙂

 Jarný lov kapra na rieke 1. časť

 Jarný lov kapra na rieke 2. časť

 

Kamil